دستیار توریست

مترو در دبی

مترو در دبی

رفت و آمد در اطراف دبی به لطف سیستم ریلی پیشرفته این شهر سریع و آسان است.

متروی کاملاً خودکار دبی با مسافتی نزدیک به 90 کیلومتر، راهی کارآمد برای کاوش در شهر است. دو خط اصلی وجود دارد - قرمز (که به دو مسیر در تقاطع جبل علی منشعب می شود) و سبز - برنامه ریزی سفر خود را آسان می کند. در اینجا به سوالات مهم شما در مورد مترو دبی پاسخ داده شده است. 

چگونه می توانم از مترو دبی استفاده کنم؟

شما باید بلیط های تک، رفت و برگشت و روزانه یا یک کارت هوشمند بدون نقد معروف به Nol در مترو خریداری کنید. چندین ایستگاه مترو در اطراف شهر وجود دارد، بنابراین، برای پیمایش آسان، از برنامه‌ریز سفر آنلاین مفید اداره راه‌ها و حمل‌ونقل استفاده کنید .

اگر به تازگی وارد دبی شده اید، خوشحال خواهید شد که بدانید دو ایستگاه در ترمینال 1 و ترمینال 3 فرودگاه بین المللی دبی  (DXB) در خط قرمز وجود دارد. پس از جمع آوری تابلوهای مترو به سادگی به دنبال علائم مترو باشید. چمدان خود را، و هزینه بلیط را مستقیما در ایستگاه پرداخت کنید.

در قطار متروی دبی می توانید دو چمدان با خود حمل کنید - یک چمدان بزرگ (بزرگتر از 81 سانتی متر در 58 سانتی متر در 30 سانتی متر) و یک کیف دستی (بزرگتر از 55 در 38 سانتی متر در 20 سانتی متر)

چیست؟

مشابه کارت Oyster لندن یا مترو کارت نیویورک، کارت Nol یک بلیط قابل شارژ است که می توانید آن را شارژ کنید و کرایه های ارزان تری به شما می دهد.

کارت‌های Nol همچنین می‌توانند برای پرداخت کرایه سایر وسایل حمل‌ونقل عمومی  در شهر از جمله اتوبوس، تراموا و تاکسی استفاده شوند.

گزینه‌های بلیط متعددی وجود دارد، اگرچه گردشگران معمولاً کارت نقره‌ای نول را انتخاب می‌کنند که می‌توان آن را با اعتبار تا 1000 درهم از قبل بارگیری کرد – اگر قصد دارید به طور منظم از حمل‌ونقل عمومی در طول اقامت خود در دبی استفاده کنید.

بلیط مترو دبی را از کجا بخرم؟

می‌توانید یک‌بار بلیط قطار یا کارت نول را در تمام ایستگاه‌های مترو دبی، ایستگاه‌های اتوبوس و سوپرمارکت‌هایی مانند Carrefour، Spinneys و Waitrose خریداری کنید.

برای شارژ کردن کارت Nol خود، از دستگاه‌های فروش خودکار استفاده کنید یا به باجه‌های بلیط در هر ایستگاه مترو بروید. 

کرایه ها چگونه محاسبه می شود؟

سیستم مترو به هفت منطقه در سراسر شهر تقسیم می شود و کرایه ها بر اساس تعداد مناطق عبور داده شده محاسبه می شود

 

ایستگاه ها و مناطق اصلی مترو دبی کدامند؟

سیستم متروی دبی در حال حاضر از دو خط قرمز و سبز تشکیل شده است.

خط قرمز از ایستگاه سنترپوینت (راشدیا سابق)، نزدیک فرودگاه بین المللی دبی شروع می شود. این خط اساساً در امتداد بزرگراه اصلی شهر، جاده شیخ زاید، با توقف در جاذبه‌ها و محله‌های کلیدی، مانند برج خلیفه ، مرکز خرید D ubai ، خلیج تجاری، برج‌های دریاچه‌های جمیرا  (ایستگاه DMCC)، مارینا دبی  (ایستگاه املاک صبحا) و مرکز خرید امارات .

در ایستگاه جبل علی  ، خط قرمز در دو جهت منشعب می‌شود – اگر به اکسپو سیتی دبی می‌روید  ، می‌توانید در قطار بمانید و تا مقصدتان ادامه خواهد داشت. اما، اگر به دنبال رفتن به سمت مرکز خرید ابن بطوطه هستید ، باید قطار را در ایستگاه جبل علی تغییر دهید. خط قرمز به ایستگاه تبادل امارات متحده عربی، درست از منطقه صنعتی جبل علی ختم می شود.

خط گرین از ایستگاه اتصالات در منطقه الطوار تا نهر تاریخی دبی حرکت می کند . در این خط، می توانید از جاذبه های فرهنگی مانند  محله تاریخی الفهیدی ، دیره و  بازارهای طلا و ادویه دیدن کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *