زندگی و تفریح در دبی

دبی قدیم

دبی قدیم

1. Deira District / منطقه دیره

در دیره انواع فروشگاه های محلی و بومی برای همه چیز پیدا میشود، انواع هتلها و رستورانهای مختلف از ظاهری خیلی قدیمی و دوست نداشتنی گرفته تا رستورانهای خوب و با کیفیت و البته برای همه سلیقه ها، سیتی سنتر دیره، دی تو دی، الغریر سنتر، بردبی، بازارهای طلا، ادویه و لباس و پارچه دبی و …
📍برای رسیدن به دیره، سوار مترو شوید و در ایستگاه متروی الراس توقف کنید.

2. Dubai Gold Souk/ بازار طلا  و پارچه دبی

این بازار شلوغ که در قلب دبی قدیم قرار دارد، بیش از 300 مغازه را در خود جای داده است و به دلیل انتخاب گسترده انواع طلا و جواهرات و سنگ های قیمتی خود مشهور است. بازار پارچه نیز انواع پارچه در دسترس است.

3. The Spice Souk / بازار ادویه دبی

مملو از ادویه جات، بخور و گیاهان عجیب و غریب است. در این بازار، فروشندگان ایرانی، افغانستانی و ترکیه ای زیاد دیده میشود که به زبانهای مختلف نیز گاهی صحبت میکنند.

4. The Perfume Souk / بازار عطر

برای عطرهای سنتی عربی باکیفیت، باید به فروشگاه اجمل یا عربی سوئیس، ۲ تا از معروف ترین فروشگاه ها مراجعه کنید.
و اگر به دنبال چیزی منحصربفردتر هستید، می‌توانید عطر شخصی خود را نیز در Khadlaj Perfumes، بسازید.

5. Take a Ride on an Abra / سوار ابرا شوید (عبره)

تاکسی آبی سنتی که معمولاً توسط مردم محلی برای عبور از نهر دبی استفاده می‌شود، یک راه خیلی ارزان و سرگرم کننده برای تجربه نهر از آب است! همچنین بهترین راه برای عبور از دیره به بر دبی، یکی دیگر از مناطق شهر قدیمی دبی است.

6. Dubai Creek/ Al Seef  / نهر دبی و السیف زیبا

علاوه بر عبور از نهر دبی در آبرا برای رسیدن از دیره به بر دبی، این نهر را می‌توان در طول یک سفر دریایی سنتی با کشتی کاوش کرد. کشتی دکلی عربی، یک کشتی قایقرانی سنتی عربی است و سفر دریایی با آن یک راه عالی برای دیدن نهر و مناطق اطراف آن است! شما می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف کروز، از سفرهای دریایی شام گرفته تا گشت‌وگذار، با قیمتهای مختلف، انتخاب کنید.

همچنین دیدن بازارهای محلی دبی، خالی از لطف نیست:
بازارهای محلی دبی

منطقه توریستی حتی هم که دست کمی از شمال ایران ندارد :
منطقه توریستی حتا

7. Bur Dubai / بر دبی

بر دبی (که به معنای واقعی کلمه “سرزمین اصلی دبی” ترجمه می شود) در سمت غربی نهر دبی واقع شده است، نیمه دیگر دبی قدیم را تشکیل می دهد. مناطق زیبا، با حس و حال و گذشته، مانند خانه شیخ سعید آل مکتوم، بازار قدیمی، بازار نساجی، بازار مینا، مرکز فرهنگی شیخ محمد، بازار السیف، مسجد جامع، موزه دبی، منطقه الفهیدی در این بخش واقع شده اند.

8. Al Fahidi historical district / Al Bastakiya quarter / منطقه تاریخی الفهیدی

اگر از دبی قدیم بازدید می‌کنید، در محله تاریخی الفهیدی، که به عنوان محله البستکیه در قلب دبی نیز شناخته می‌شود، بگردید، آنجا پر از کوچه های باریک و بناهای تاریخی با بیش از 50 ساختمان تاریخی است، بیشتر آنها در اواخر دهه 1800 ساخته شده اند. سوغاتی بخرید و برخی از بهترین غذاهای منطقه‌ای را امتحان کنید. رستوران معروف عربی تی هاوس نیز در این مکان هست و حتما قهوه و غذاهای عربی را امتحان کنید.

9. Dubai Museum / موزه قدیم دبی

اینجا از اولین قبایلی که در طول رونق اقتصادی در دهه 1960 در آنجا زندگی می کردند، تا برنامه های آینده برای سال های آینده را دنبال می کند. در آنجا قایق‌های ماهیگیری سابق، اشیایی از زندگی روزمره عشایر، سلاح‌ها و بقایای باستان‌شناسی را خواهید دید. (در برخی فصلها برخی مکانها به دلیل تعمیرات یا گرما تعطیل میشوند، از قبل چک کنید)

10. Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding

این مرکز فعالیت‌های فرهنگی، از جمله گشت با راهنما در منطقه، غذاهای سنتی عربی، و کارگاه‌های آموزشی خوشنویسی عربی و نقاشی حنا را ارائه می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *